Tipy a triky pre efektívne holenie (nielen pre dámy)

Holenie je jednou z aktivít, ktorú realizujeme všetci, či už to chceme alebo nechceme priznať. Čerstvo oholené nohy, oholené podpazušie alebo holením upravená brada je viac sexy a cítime sa viac sebavedomo. Rovnako aj z hygienického hľadiska môže mať pravidelné holenie množstvo pozitívnych účinkov – napríklad v súvislosti s podpazuším alebo bikinovou oblasťou. Ako si efektívne holiť jednotlivé partie a ako ich po holení ošetrovať?

Efektívne holenie – bez podráždenia

Existuje obrovské množstvo spôsobov holenia – od epilátorov, cez depilátory, voskové pásiky až po žehliace strojčeky, či jednorazové žiletky. Všetky spôsoby ale majú jedno spoločné – snažia sa efektívne zbaviť chĺpkov na rôznych častiach nášho tela. Základom pre správne holenie je najmä dostatok času. Je nesmierne podstatné, aby ste si pokožku dôkladne navlhčili. Zároveň pokožka po dlhšom pobyte v teplej vode zmäkne a tak sa chĺpky odstraňujú omnoho jednoduchšie.

Tento fakt sa spája aj s tým, že by ste sa nikdy nemali holiť na sucho. Vždy použite vodu a ideálne aj prípravok na holenie – či už v podobe peny, gélu, či sprchovacieho gélu. Chĺpky potom vždy hoľte v smere rastu, pretože takýto spôsob vás ochráni pred vznikom podráždenia, či vyrážok. Pre citlivú pokožku je vhodné využívať elektrické strojčeky, ktoré sú šetrnejšie. Široký výber holiacich produktov nájdete na Alza.

Starostlivosť o oholenú pokožku

Po holení je potrebné sa o pokožku náležite postarať. Môžete siahnuť po rôznych balzamoch, či vodách po holení. Skvelou variantou sú aj olejčeky, ktoré môžu zmierniť podráždenie a zvláčniť pokožku. Veľmi dôležité sú vaše preferencie a to aký máte typ pokožky. Vždy je ale potrebné pokožku nejakým spôsobom ošetriť, keďže holenie je pre ňu nesmierne dráždivé. Hydratácia je nevyhnutnou súčasťou spätnej regenerácie a preto by ste si ju mali dopriať.

Veľmi častou súčasťou holenia sú aj zarastajúce chĺpky. Ide o chĺpky, ktoré sa skrútia a opäť sa vrastajú do kože – takto môžu rýchlo vznikať nepríjemné červené bodky, či hnisavé vyrážky. Niekedy sa tiež môže stať, že sa premenia na veľké hnisajúce vredy. V takýchto prípadoch je riešenie dosť individuálne – niekedy pomáha chĺpky neholiť, inokedy chĺpky zmiznú po vytlačení vredu samé. Niektoré si dokonca vyžadujú aj návštevu lekára. Pomôcť vám ako prevencia môže pravidelný peeling, či hydratácia.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov