Angličanka vzala bývanie na lodi svojským spôsobom. Nekúpila si predražený hausbót ani sa nevybrala na plavbu okolo sveta na luxusnej lodi. Namiesto toho investovala do lode, ktorá je dodnes zvonku ošumelá, obitá a poškodená. Vnútro však nová majiteľka za dva roky zmenila na nepoznanie. Zaviedla sem kúrenie, elektrinu i teplú vodu, ale to nie je všetko.
Jej loď kotví na rieke Medway v Cuxtone, v Kente. Pôvodne slúžila na prevážanie chemikálií a farieb jednej z najväčších britských manufaktúr Imperial Chemical Industries. V roku 1960 sa dostala loď do „dôchodku“ a mala šťastie, že ju nezničili ako jej dve sesterské lode. Parný motor nahradili dieselovým a aj dnes by mohla brázdiť moria, ak by vymenili poškodené drevené časti.
Pani Levenová ale netúžila po živote námorníka na mori. Využila obe jej poschodia. Vo vnútri zariadila otvorený priestor, ktorý slúži ako kuchyňa, jedáleň a obývačka. Okrem toho sa na lodi nachádza aj druhá obývačka a knižnica, dve kúpeľne, dve spálne a pracovňa hneď vedľa strojovne. Nezabudla ani na malú komoru vedľa kapitánskeho mostíka. Pri zariaďovaní stavila na bielu farbu, ako plátno pre svoj obraz. Nemaľovala štetcami, ale nábytkom a bytovými doplnkami.
Miestami sa cítite ako v Maroku, kvôli kobercom, pestrým kachličkám či dreveným zrkadlám. Potom prejdete ku knižnici, ktorá vyzerá ako z detskej izby mladej Američanky. V spálni zase cítiť francúzsky šarm zmiešaný s námorníckym štýlom. Cez to všetko sa prepletajú stovky malých svetielok na reťaziach, ktoré pani domáca miluje, pretože vytvárajú útulnú atmosféru. Toaleta pripomína art deco, otvorený šatník zase izbu fashion blogerky. Možno práve táto eklektickosť robí z vnútra lode priestor, na ktorý tak skoro nezabudnete. Isté je len jedno – dýcha z neho domov, v ktorom by rada trávila čas nejedna námorníčka.
Foto © PERWESTRAY/BNPS
Zdroj / Bývanie na ošumelej lodi môže byť pohodlné: thesun | dailymail